Rekomanduara
- Advertisement -
Ad image

Lajme nga Rajoni

“Plasaritja e raporteve Kosovë-ShBA” – Haradinaj thirrje Kurtit: Mos të marrin në qaf Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në një intervistë për Ekonomia Online, i ka parë me

admin admin

Kuvendi s’ka kuorum, nëntë marrëveshje ndërkombëtare mbesin pa u votuar

Kuvendi i Kosovës, në seancën e mbajtur sot, nuk pati kuorum të mjaftueshëm për të hedhur në votim nëntë marrëveshje

admin admin

Vizita e sekretarit amerikan në Tiranë – çfarë mesazhi dha Blinken e Rama për Kosovën dhe dialogun me Serbinë?

Të enjten për një vizitë disa orëshe në Tiranë ishte sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken. Pas takimeve që i

admin admin

Deputetët e Bashës kërkuan interpelancë me Ramën, Nikolla: Kryeministri ka gjëra më të rëndësi, ia delegoi Spiropalit 

Deputetët e grupit të Lulzim Bashës kishin kërkuar sot në Kuvend një interpelancë me Kryeministrin Edi Rama, por ky i

admin admin

Nis seanca plenare, Nikolla lexon rendin e ditës, deputetët e opozitës u frynë bilbilave

Ka nisur seanca e sotme plenare. Deputetët e opozitës janë në këmbë. Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka lexuar rendin

admin admin

“BE po kupton rëndësinë strategjike të Ballkanit Perëndimor”, Rama nga Brukseli: E trishtë! Duhej ndërhyrja e Vladimir Putin që të…

Kryeministri Edi Rama në një konferencë nga Brukseli tha se BE po kupton më në fund rëndësinë strategjike të Ballkanit

admin admin